Hacettepe Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bünyesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiş bir topluluktur.

Genel anlamda yapay zeka ve bilişim sektörünün ilgi duyulan ve talep edilen alanlarıyla ilgili oluşturulabilen imkânlar dahilinde faaliyet göstermektir. Bu alanların içeriklerini, öğrenciler tarafından eğitim ve kariyer hayatları ile harmanlayacak hâle getirip bu hedefte eğitimler, etkinlikler, söyleşiler, yarışmalar düzenleyip grup çalışmalarıyla faaliyetler göstererek öğrencilerin hedeflediği yerlere gelmesinde büyük katkılar sağlamayı amaçlar.
 

Bize Ulaşın

contact@hacettepeaiclub.com

Video

Yapay Zeka Kariyer Sohbetleri – Video Serisi

Yapay Zeka Kariyer Sohbetleri video serisi etkinliğimiz YouTube kanalımızda! Bu etkinliğimizde yapay zeka alanında çalışan deneyimli isimlerle buluşup, bu alanda çalışmak isteyen, merakı olan öğrencilere yardımcı olmak amacıyla röportajlar gerçekleştiriyoruz.

İlk konuğumuz Türkiye’nin ilk dijital insanı olan Almina AI’ın kurucusu olan Ertunç Okay AKÇA. Kendisi videomuzda eğitimi, kariyeri, bu alana nasıl yöneldiği, Almina AI’ın kuruluş süreci, amaçları ile ilgili ve diğer birçok konuda bizlere çok değerli bilgiler aktardı.

İkinci konuğumuz Güven Orkun TANIK. Ülkemizin savunma sanayisi ve havacılık alanındaki en değerli şirketlerinden olan TUSAŞ’ın Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi Birimi Müdürü olan Güven Orkun TANIK’ın öz geçmişinde Arçelik, HAVELSAN gibi şirketler de bulunuyor. Kendisi bize kariyeri, yapay zeka alanına yönelimi, kendini bu alanda nasıl güncel tuttuğu, TUSAŞ’taki görevi, yapay zeka mühendislerine veya yapay zeka alanında çalışanlara nasıl bakıldığı, bu alanda kendini geliştirmek isteyenlerin neler yapması gerektiği gibi ve diğer konularda da çok fazla değerli bilgiyi bizlerle paylaştı.

Üçüncü konuğumuz Merve NOYAN. Makine Öğrenmesi Mühendisi ve Veri Bilimci olan Merve Noyan, geçtiğimiz günlerde Makine Öğrenmesi alanında Google Developer Expert unvanını almaya hak kazandı. Kendisi Google Developer Expert unvanını almaya hak kazanan ikinci Türk kadın olmakla birlikte Makine Öğrenmesi alanında bu unvanı kazanan ilk Türk kadın olmayı da başardı. Ve bizlere videomuzda çok değerli bilgiler aktardı.

Dördüncü konuğumuz Melikşah Çelik! Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda Kıdemli Veri Bilimi Uzmanı olarak çalışan Melikşah Çelik, videomuzda veri bilimi alanındaki çalışmalarından, tecrübelerinden bahsetti. Veri bilimi alanında çalışmak ve bilgi sahibi olmak isteyenlere çok değerli bilgiler aktardı.

Beşinci konuğumuz Emre Yazıcı! 2006 yılında Essex Üniversitesindeki yapay zeka lisans eğitimini tamamlayan Emre Yazıcı, Türkiye’de doğrudan yapay zeka lisans eğitiminden mezun olan ilk mühendislerden birisidir. Daha sonra ise Sabancı Üniversitesinde Data Analytics yüksek lisansı yapmıştır. Bugüne kadar yapay zekanın neredeyse tüm alanlarında çalışmış ve gerek ülkemizde gerek yurt dışında büyük projelerde yer almıştır. Bugün kurucusu olduğu Mina Proje Yönetim şirketinde çalışma hayatına devam etmektedir.

Daha fazla etkinlik ve videolardan haberdar olmak için YouTube kanalımızı takip etmeyi unutmayın!

Hacettepe Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu

Yazar

HACETTEPEAICLUB

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.