Hacettepe Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bünyesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiş bir topluluktur.

Genel anlamda yapay zeka ve bilişim sektörünün ilgi duyulan ve talep edilen alanlarıyla ilgili oluşturulabilen imkânlar dahilinde faaliyet göstermektir. Bu alanların içeriklerini, öğrenciler tarafından eğitim ve kariyer hayatları ile harmanlayacak hâle getirip bu hedefte eğitimler, etkinlikler, söyleşiler, yarışmalar düzenleyip grup çalışmalarıyla faaliyetler göstererek öğrencilerin hedeflediği yerlere gelmesinde büyük katkılar sağlamayı amaçlar.
 

Bize Ulaşın

contact@hacettepeaiclub.com

Video

Yapay Zeka Her Yerde – Video Serisi

Yapay Zeka Her Yerde isimli video serimizde, farklı sektörlerde çalışan isimlerle buluşup yapay zekanın kapsamlı kullanımını sizlere sunmayı ve farklı alanların, bölümlerin yapay zeka ile ilişkilerini incelemeyi amaçlıyoruz.

İlk videomuz Bilgisayar Mühendisliği hakkında ve konuğumuz Yunus Emre Özköse. Kendisi Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu ve topluluğumuzun kurucusu. Şu anda konuşma tanıma üzerine çalışan bir firmada AR-GE mühendisi olarak çalışıyor.

İkinci videomuzda üzerinde konuştuğumuz alan Tıp ve konuğumuz Barış Akın. Kendisi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi. Tıptaki alanlarda Machine Learning ile ilgili çalışmalar yapan Barış Akın, ICEBERG TECHNOLOGIES şirketinde Deep Learning Researcher olarak çalıştı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden kabul alarak BWH Psikiyatri Nörogörüntüleme Laboratuvarı’nda Araştırmacı Lisans Öğrencisi olarak 3 aylık bir deneyime sahip oldu.

Üçüncü videomuzda Hukuk hakkında konuşuyoruz ve konuğumuz Selin Çetin. İstanbul Barosu mensubu, Bilişim Hukuku üzerine çalışan bir avukat olan Selin Çetin, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans eğitimi öncesinde kısa bir Japon Dili ve Edebiyatı eğitimine de sahip. Lisans eğitimi sonrası Bilişim Hukuku alanında yüksek lisansını tamamladı. Sonrasında Baro bünyesinde oluşturdukları yapay zeka çalışma grupları ile birlikte yapay zeka ve hukuk alanında çeşitli içerikler üretmeye başladılar. Ek olarak Özyeğin Üniversitesi’nde Ayyüce Kızrak ile birlikte Yapay Zeka ve Hukuk dersi veriyorlar.

Daha fazla video ile devam edeceğiz, takipte kalın!

Yazar

HACETTEPEAICLUB

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.