Hacettepe Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bünyesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiş bir topluluktur.

Genel anlamda yapay zeka ve bilişim sektörünün ilgi duyulan ve talep edilen alanlarıyla ilgili oluşturulabilen imkânlar dahilinde faaliyet göstermektir. Bu alanların içeriklerini, öğrenciler tarafından eğitim ve kariyer hayatları ile harmanlayacak hâle getirip bu hedefte eğitimler, etkinlikler, söyleşiler, yarışmalar düzenleyip grup çalışmalarıyla faaliyetler göstererek öğrencilerin hedeflediği yerlere gelmesinde büyük katkılar sağlamayı amaçlar.
 

Bize Ulaşın

contact@hacettepeaiclub.com

Eğitim

Speech Recognition Derslerimiz Başlıyor

Yapay zeka derslerimiz devam ediyor! ML & DL eğitim serilerimizin ardından, Speech Recognition (Konuşma Tanıma) eğitim serisine başlıyoruz!

📅 20-21-27-28 Mart
🕜 19:30
📍 youtube.com/c/hacettepeaiclub

Derslerimizin ardından mentorluğunu yine eğitmenimiz Yunus Emre Özköse‘nin yapacağı, Kaggle platformundan ilerleyeceğimiz 4 haftalık bir proje düzenlenecektir. Ayrıca devamlı katılım sağlayanlara katılım belgesi verilecektir.

Derslerimiz sıfırdan başlayacak kişiler için uygun değildir. Öncesinde yine YouTube kanalımızda bulunan Deep Learning Dersleri eğitim serimizi izlemenizi öneririz.


Eğitmenimiz Yunus Emre Özköse kimdir?

Kendisi üniversitemiz bilgisayar mühendisliği bölümü mezunudur. 4 yıldır machine learning ile uğraşıyor, deep learning ve computer vision üzerine iki adet makalesi vardır. Şu anda ise SESTEK şirketinde konuşma tanıma alanında Araştırma ve Geliştirme Mühendisi olarak çalışıyor.


  • 1. Gün: Intro & Ses sinyali nedir, nasıl işlenir? Ses verimiz az olduğunda ne yapmalıyız?
  • 2. Gün: Elimizdeki ses verisinin hangi dilde olduğunu anlayan derin öğrenme modeli eğitimi
  • 3-4. Gün: Konuşma tanıma nedir? Derin öğrenme tabanlı konuşma tanıma mimarilerinin incelenmesi

YouTube kanalımız: https://www.youtube.com/c/hacettepeaiclub

Kayıt formu: https://forms.gle/4TYUxZ5crUmVz4Xn7

Yazar

HACETTEPEAICLUB

Yorumlar (1)

  1. Şerafettin Özer
    18 Mart 2021

    İlgiyle takip ediyorum.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir