Hacettepe Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bünyesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiş bir topluluktur.

Genel anlamda yapay zeka ve bilişim sektörünün ilgi duyulan ve talep edilen alanlarıyla ilgili oluşturulabilen imkânlar dahilinde faaliyet göstermektir. Bu alanların içeriklerini, öğrenciler tarafından eğitim ve kariyer hayatları ile harmanlayacak hâle getirip bu hedefte eğitimler, etkinlikler, söyleşiler, yarışmalar düzenleyip grup çalışmalarıyla faaliyetler göstererek öğrencilerin hedeflediği yerlere gelmesinde büyük katkılar sağlamayı amaçlar.
 

Bize Ulaşın

contact@hacettepeaiclub.com

Duyuru Eğitim

Ücretsiz MATLAB Eğitimimiz Başlıyor

Ücretsiz, çevrim içi ve katılım sertifikalı MATLAB eğitimimiz başlıyor! 17 Mayıs’ta YouTube kanalımızda düzenlenecek olan MATLAB eğitimimiz, Burak Özpoyraz tarafından verilecektir.

📅 17-20-21-22 Mayıs*
🕜 19:30
👨‍💻 Burak Özpoyraz
📍 youtube.com/c/hacettepeaiclub

* Tarihlerde değişiklik yapıldı.


MATLAB nedir?

MATLAB (matrix laboratory), temel olarak sayısal hesaplama, grafiksel veri gösterimi ve programlamayı içeren teknik ve bilimsel hesaplamalar için yazılmış yüksek performansa sahip bir yazılım ve dördüncü nesil programlama dilidir.

Dördüncü nesil programlama dilleri, kullanımı çok daha kolay, daha az kod yazarak yönergeler, hazır şablonlar ve sihirbazlar sayesinde belirli ihtiyaçlarda uzmanlaşmış pratik çözümler geliştirmeye yönelik dillere denir.


Eğitmenimiz Burak Özpoyraz kimdir?

Koç Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde araştırma görevlisi olan Burak Özpoyraz, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde tamamladı. Şu anda yüksek lisans çalışmaları kapsamında yeni nesil haberleşme teknolojileri üzerine çalışıyor ve akademik araştırmalar kapsamında çoğunlukla fiziksel katman haberleşmesi alanında çalışmalar yapıyor.


Ders İçeriği

  • 1. Ders: MATLAB’e giriş, değişken tanımlamaları, vektörler ve matrisler
  • 2. Ders: Koşullu yapılar (If/else – switch/case) ve döngüler (for loop – while loop)
  • 3. Ders: MATLAB hazır fonksiyonları, matematiksel fonksiyonlar, fonksiyon tanımlama
  • 4. Ders: 2D – 3D çizimler

Yazar

HACETTEPEAICLUB

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir