Hacettepe Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bünyesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiş bir topluluktur.

Genel anlamda yapay zeka ve bilişim sektörünün ilgi duyulan ve talep edilen alanlarıyla ilgili oluşturulabilen imkânlar dahilinde faaliyet göstermektir. Bu alanların içeriklerini, öğrenciler tarafından eğitim ve kariyer hayatları ile harmanlayacak hâle getirip bu hedefte eğitimler, etkinlikler, söyleşiler, yarışmalar düzenleyip grup çalışmalarıyla faaliyetler göstererek öğrencilerin hedeflediği yerlere gelmesinde büyük katkılar sağlamayı amaçlar.
 

Bize Ulaşın

contact@hacettepeaiclub.com

Duyuru

Google Hash Code Kayıtları Devam Ediyor!

Google Hash Code 2021

Hash Code, Google organizatörlüğündeki bir rekabetçi programlama yarışmasıdır. 2-4 kişilik takımlar Google tarafından belirlenen sorulara cevap aramaya çalışır. Takım arkadaşlarınızla birlikte çalışırken becerilerinizi paylaşmanıza ve bağlantı kurmanıza olanak tanır! Sorulara en etkili ve hızlı cevap veren takım ödülü kazanır!

Yarışma Çevrimiçi Eleme Turu ve Final Turu olmak üzere iki turdan oluşur. Çevrimiçi Eleme Turu dünya genelinde birçok topluluk tarafından oluşturulan Hub’larda gerçekleştirilir. Çevrimiçi Eleme Turu’nda başarılı olan takımlar Final Turu’na geçmeye hak kazanır.


Hub’lar ve Hacettepe Hub

Hub’lar (merkezler), aynı üniversite, ofis veya yerel bölgeden ekiplerin topluluk oluşturabileceği ve Çevrimiçi Eleme Turu’nda yan yana rekabet edebileceği, katılımcılar tarafından organize edilen sanal buluşmalardır. Covid-19 nedeniyle, 2021 yarışması sanal olacak ve tüm Hub’lar yalnızca sanal işbirliği ile sınırlandırılacaktır. Bir Hub’a sanal olarak katılmak, rekabete daha fazla eğlence ve heyecan katar ve yeni insanlarla sanal olarak ağ kurmanın harika bir yoludur!

2019 ve 2020 yıllarında olduğu gibi bu yıl da Google Hash Code için Hacettepe Üniversitesi Hub’ına ev sahipliği yapıyoruz. Yarışma hakkında duyuruları daha rahat takip edebilmek ve yarışmaya katılacak diğer kişiler ile bağlantıda olabilmek için sizi de aramıza bekleriz!


Katılım Şartları

Hash Code Çevrimiçi Eleme Turu’na katılabilmek için 16 yaşından büyük olmanız ve 2-4 kişilik bir ekip oluşturmanız yeterlidir. Bir Hub’a katılmak için veya Final Turu’na gidebilmek için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.


Nasıl kayıt olurum?

7 Ocak 2021 ve 22 Şubat 2021 tarihleri arasında g.co/hashcode adresinden kayıt olabilirsiniz. Hash Code 2021’de rekabet edebilmek için aşağıdaki 3 adımı tamamlamanız gerekir.

1) Coding Competitions profili oluşturun ve/veya mevcut profilinizi güncelleyin.
2) Hash Code 2021’e kaydolun.
3) Judge System‘de 2-4 kişilik bir ekip oluşturun.

Bonus: Hacettepe Hub’dan yarışmayı unutmayın! 🙂


Katılmak isterdim ama hiç takım arkadaşım yok. Ne yapmalıyım?

Hash Code’da yarışabilmek için Judge System‘de 2-4 kişilik bir ekip oluşturmalısınız. Bir ekip oluşturmadan önce tüm ekip üyeleri Hash Code’a ayrı ayrı kayıt olmalıdır. Takım arkadaşı arayan diğer insanları bulmak için Hacettepe Hub’a katılabilirsiniz.


Sertifika

Çevrimiçi Eleme Turu ve Final Turu sırasında en az bir (1) puan alan bir çözüm sunan takımların üyelerine sertifikalar verilir. Sertifikalar, her tur bittikten bir süre sonra Coding Competitions profilinizde mevcut olacak ve sertifikanıza erişebileceğiniz zaman e-posta ile bilgilendirileceksiniz.


2021 Takvimi

Tarih
7 Ocak 2021Bireysel kayıtlar açılır
24 Şubat 2021Bireysel kayıtlar kapanır
25 Şubat 2021Çevrimiçi Eleme Turu
2 Mart 2021Çevrimiçi Eleme Turu Sonuçları
24 Nisan 2021Final Turu

Hala bir sorunuz mu var?

Yukarıda açıklağımız bilgilerden daha fazlasına ihtiyacınız varsa SSS – Hash Code sayfasını inceleyebilirsiniz.

Yazar

HACETTEPEAICLUB

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir