Hacettepe Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bünyesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiş bir topluluktur.

Genel anlamda yapay zeka ve bilişim sektörünün ilgi duyulan ve talep edilen alanlarıyla ilgili oluşturulabilen imkânlar dahilinde faaliyet göstermektir. Bu alanların içeriklerini, öğrenciler tarafından eğitim ve kariyer hayatları ile harmanlayacak hâle getirip bu hedefte eğitimler, etkinlikler, söyleşiler, yarışmalar düzenleyip grup çalışmalarıyla faaliyetler göstererek öğrencilerin hedeflediği yerlere gelmesinde büyük katkılar sağlamayı amaçlar.
 

Bize Ulaşın

contact@hacettepeaiclub.com

ai@campus

2022 yılında gerçekleştirdiğimiz ai@campus isimli etkinliğimizde yüz yüze katılma fırsatı olmayan uzmanlarımızın da katılabildiği yine geniş çaplı paneller, seminerler ve workshoplar gerçekleştirdiğimiz çalışmamızı yaklaşık 400-500 kişiye doğrudan ulaştığımız yüksek katılımla tamamladık. Etkinliğimizde seminer bölümü online olurken workshop ve veri bilimi panelini yüz yüze gerçekleştirdik.

ai@campus

AIFest

2021 yılında AIFest adında sektörde alanında uzman isimleri okulumuza davet ederek tecrübelerini ve birikimlerini biz öğrencilere aktarabilecekleri seminer ve workshoplar içeren bir etkinlik düzenledik.600 kişinin katılım sağladığı etkinliğimize Ankara dışından ve halihazırda sektörde çalışan insanların da katıldığı geniş çaplı bir çalışma ortaya koyduk. Konuşmacılarımız arasında Google Developer Expert olan Merve Noyan ve Yusuf Sarıgöz , Microsoft’dan Daron Yöntem gibi sektörlerinin ileri gelen isimlerde vardı.

AIFest

CAMPUS 4.0

Yapay Zeka ve Endüstri 4.0 teknolojilerini konuştuğumuz CAMPUS 4.0 isminde bir çevrimiçi etkinlik düzenledik. Toplam 1675 kayıt aldığımız CAMPUS 4.0 etkinliğinde, 3 gün 9 oturum süren etkinliğimizde anlık ortalama 400 izleyiciye, etkinlik boyunca 5000’in üzerinde tekil izleyiciye ulaştık. Etkinliğimizde Oyunlarda Yapay Zeka, Otonom Araçlar ve Yapay Zeka, Üretimde Yapay Zeka, Yapay Zeka ve Doğal Dil İşleme gibi ve birçok daha fazla konu içeren oturumlarımızla, yapay zekanın öne çıkan kullanım alanlarını ele aldık. İnteraktif bir ortam yaratarak katılımcılarımızın maksimum verim almasını sağladık. 

Diğer Etkinliklerimiz

Yapay Zeka Kariyer Sohbetleri isminde bir video serisi düzenledik. Bu seride yapay zeka alanında çalışan deneyimli isimlerle buluşup, bu alanda çalışmak isteyen, merakı olan öğrencilere yardımcı olmak amacıyla röportajlar gerçekleştirdik.
Python ile Programlamaya Giriş, Machine Learning ve Deep Learning’e Giriş, Deep Learning Dersleri ve Java Dersleri olmak üzere kapsamlı 4 adet ders serisi hazırladık.

Yapay Zeka Her Yerde isimli video serisi hazırladık. Bu seride farklı sektörlerde çalışan isimlerle buluşup yapay zekanın kapsamlı kullanım haritasını çıkarmayı, farklı alanların ve bölümlerin yapay zeka ile ilişkilerini incelemeyi amaçlıyoruz.

Google’ın programlama yarışması olan Hash Code’un Hacettepe Hub’ına ev sahipliği yaptık.

AI Club Güncelleme-12