Hacettepe Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bünyesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiş bir topluluktur.

Genel anlamda yapay zeka ve bilişim sektörünün ilgi duyulan ve talep edilen alanlarıyla ilgili oluşturulabilen imkânlar dahilinde faaliyet göstermektir. Bu alanların içeriklerini, öğrenciler tarafından eğitim ve kariyer hayatları ile harmanlayacak hâle getirip bu hedefte eğitimler, etkinlikler, söyleşiler, yarışmalar düzenleyip grup çalışmalarıyla faaliyetler göstererek öğrencilerin hedeflediği yerlere gelmesinde büyük katkılar sağlamayı amaçlar.
 

Bize Ulaşın

contact@hacettepeaiclub.com

#Hacettepe Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu

AI Club Datathon Yarışma Başvuruları Açıldı

Yapay zekanın sınırlarını zorlamaya hazır mısınız? AI Club olarak düzenlediğimiz AI Club Datathon 2024 etkinliğine hoş geldiniz! Bu yarışmada, herkesin kendini kanıtlaması için bir fırsat sunuyoruz ve yapay zekanın gücünü keşfetmek isteyen herkesi bekliyoruz.

Eğitimler
Atölyeler
Söyleşiler
Seminerler
Yarışmalar
Teknik Geziler

Neden Aramıza Katılmalısın?

Eğitimler

Programlamayı ve yapay zekayı tanıtmak ve öğretebilmek amacıyla ücretsiz eğitimler veriyoruz. Eğitimlerimize katılanların aklında soru kalmaması için hem ders sırasında hem de ders sonrasında büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Siz de bir şeyler öğrenmek ve bilgilerinizi pekiştirmek isterseniz doğru yerdesiniz!

Kariyerinizi Yönlendirme Fırsatı

Farklı alanları ve sektörleri deneyimleyip kendi potansiyelinizi keşfetmenize katkı sağlayacak etkinlikler düzenliyoruz. Sektörün önde gelen isimleriyle düzenlediğimiz söyleşiler ve seminerlere katılarak farklı tecrübelere şahitlik edebilirsiniz. Yol öykülerinden ders çıkarıp kendi yolunuzu çizebilirsiniz.

Network ve Arkadaş Edinmek

Bir kişinin bir topluluğa katabileceği en iyi değer kendisidir. Bir kişinin bir topluluktan alabileceği en iyi değer ise çevre ve arkadaş edinmektir. Farklı bölümlerden, farklı ilgi alanlarına sahip yüzlerce kişiyi bir araya getiriyoruz. Siz de aramıza katılarak kendinize, başkalarına ve topluluğumuza büyük katkılar sağlayabilirsiniz.

Sorumluluk ve Motivasyon

Toplulukta zaman geçirdikçe paylaştıklarımız ve üstlendiğimiz görevler de çoğalıyor. Bunlarla birlikte gelişen sorumluluk bilinci ve iş hayatına başlamadan edineceğiniz nitelikler çok değerli. Topluluğun içinde barındırdığı insanlardan ilham almanız ve onlara ilham sağlamanız, iki tarafın da motivasyonunu yükseltecektir.

Hakkımızda

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bünyesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiş bir topluluğuz.

Genel anlamda yapay zeka ve bilişim sektörünün ilgi duyulan ve talep edilen alanlarıyla ilgili oluşturulabilen imkânlar dahilinde faaliyet gösteriyoruz. Bu alanların içeriklerini, öğrenciler tarafından eğitim ve kariyer hayatları ile harmanlayacak hâle getirip bu hedefte eğitimler, etkinlikler, söyleşiler, yarışmalar düzenleyip grup çalışmalarıyla faaliyetler göstererek öğrencilerin hedeflediği yerlere gelmesinde büyük katkılar sağlamayı amaçlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Topluluğa katılma şartları nelerdir?

Topluluğa katılmak için hiçbir şart yok. Topluluğumuzun bir üyesi olmak için Hacettepe Üniversitesi öğrencisi olmanız yeterli. Hacettepe Üniversitesi öğrencisi olmadan da aramıza katılıp, bütün etkinliklerimizden ve imkanlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Herhangi bir bölümden topluluğa katılabilir miyim?

Evet, katılabilirsiniz. Sloganımız da herkes için yapay zeka. Bu toplulukta her bölümden herkes kendisi için bir şeyler bulabilir.

Yapay zeka veya programlamaya dair çok bilgim yok. Yine de aranıza katılabilir miyim?

Tabii ki. Bu alanlara hakim olmasanız, hatta hiç bilmiyor olsanız bile aramıza katılabilirsiniz. Ve eğer isterseniz ve ilginiz varsa derslerimiz, atölyelerimiz ve söyleşilerimizle kendinize bir yol çizebilir, güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Aktif Üye nedir? Nasıl Aktif Üye olabilirim?

Topluluğa üye olmanın yanı sıra düzenlenen etkinlikler ve üretilen projelerde görev almış, topluluğun tanıtımında etkin rol oynamış kişilere aktif üye denir. Üyelik formunda topluluk faaliyetlerinde etken rol almayı isteyen topluluk üyeleri, aktif üye kapsamına girer.

Etkinliklerde nasıl ve ne gibi görev alırım?

Etkinlik öncesinde düzenlenen toplantılarda size uygun olan bir görevi yapmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Sponsor aramalarının yapılması, etkinlik alanının hazırlanması, etkinlik sırasında misafirlerin ağırlanması, etkinliklerin tanıtım aşaması (afiş, broşür dağıtımı vs.) gibi ve daha başka pek çok konuda görev alabilirsiniz. En önemlisi fikirlerinizle topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.