Hacettepe Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bünyesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiş bir topluluktur.

Genel anlamda yapay zeka ve bilişim sektörünün ilgi duyulan ve talep edilen alanlarıyla ilgili oluşturulabilen imkânlar dahilinde faaliyet göstermektir. Bu alanların içeriklerini, öğrenciler tarafından eğitim ve kariyer hayatları ile harmanlayacak hâle getirip bu hedefte eğitimler, etkinlikler, söyleşiler, yarışmalar düzenleyip grup çalışmalarıyla faaliyetler göstererek öğrencilerin hedeflediği yerlere gelmesinde büyük katkılar sağlamayı amaçlar.
 

Bize Ulaşın

contact@hacettepeaiclub.com

Video

Altan Atabarut ile Yapay Zeka Her Yerde: Finans

Yapay Zeka Her Yerde serimizin yeni videosu yayında!

Bu videomuzda Finans ve Yapay Zeka İlişkisi hakkında konuşuyoruz ve konuğumuz Altan Atabarut.

YTÜ Makine Mühendisliği lisans derecesi ve ODTÜ Endüstri Mühendisliği yüksek lisans derecesine sahip olan Altan Atabarut, Garanti Bankası Risk Yönetimi’nde kariyerine başladı. Uzmanlığı karar bilimleri ve yönetim danışmanlığı olup, kendisini sıkça bankacılık, telekomünikasyon, sigorta, imalat, perakende gibi alanlarda da gördük. Yaklaşık bir buçuk yıldır da SAS’ta Müşteri Danışmanlığı Lideri olarak yer alıyor.

Altan Bey ile videomuzda yapay zekanın finans sektöründeki yeri üzerine çok güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Kendisinin tecrübelerinden ve tavsiyelerinden faydalanma fırsatı bulduk.

Siz de bu faydalı videoyu izlemeyi unutmayın!

Yazar

HACETTEPEAICLUB

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.